Montaż Okien


Montaż Okien

Prawidłowy montaż, jest niezwykle istotną rzeczą, gdyż nawet najlepsze okna o super właściwościach, można zepsuć źle przeprowadzonym montażem. Na rynku są setki firm zajmujących się montażem. Po czym rozróżnić że nasi montażyści to prawdziwi fachowcy? I jak powinien wyglądać prawidłowy montaż okien? I ile powinien kosztować? Te pytania to niezwykle złożony temat, mimo tego postaramy się pomóc.

Na początku trzeba zacząć od rozróżnienia dwóch sytuacji. Po pierwsze czy mamy montaż okien w nowym budownictwie czy też w starym, gdzie montaż powiązany jest wraz z demontażem starych okien. Wiadome jest że montaż do nowego budownictwa jest łatwiejszy, a to dlatego iż nie trzeba „wyrywać” starych okien, a ściany są teoretycznie bardziej równe w związku z czym łatwiej montować jest okna. Musimy wiedzieć, że demontaż jest droższy, gdyż pochłania więcej pracy, powstają koszty utylizacji starych okien, a poza tym musimy przygotować się na sporą dawkę kurzu w naszym mieszkaniu.

Stolarkę okienną możemy montować za pomocą kotew albo dybli. Do montażu używamy również piany izolacyjnej oraz coraz częściej specjalnych taśm montażowych, mających wiele zalet głównie izolacyjnych. To sprawdzony i rekomendowany system montażu okien, rekomendowany już od kilku lat przez Instytut Techniki Budowlanej z siedzibą w Warszawie, "guru" w dziedzinie materiałów budowlanych w tym okien. System ten  daje znakomite rezultaty, którego głównym motto jest:  „wewnątrz szczelniej, niż na zewnątrz”.

Warstwa zewnętrzna – chroniąca przed negatywnym oddziaływaniem zewnętrznych warunków atmosferycznych; należy ją zaplanować i wykonać jako trwale odporną na działanie intensywnego deszczu i jednocześnie przepuszczającą parę wodną.

Warstwa środkowa – między ramą okienną i ścianą powinna być starannie wypełniona materiałem izolacyjno-termicznym, podkreślamy starannie czyli prawidłowo.

Warstwa wewnętrzna – oddzielająca pomieszczenie od części zewnętrznej budynku, musi być szczelna w odróżnieniu od warstwy zewnętrznej. Nie powinna przepuszczać powietrza oraz pary wodnej. W efekcie ciepłe i stosunkowo wilgotne powietrze z pomieszczenia nie może przedostać się do spoiny, tam ochłodzić się i jako woda skondensowana osłabić izolację termiczną złącza między ramą okienną a ścianą lub doprowadzić do jego zniszczenia. Zapobiega to powstaniu mostków cieplnych spowodowanych wilgocią.

 
Chcesz wiedzieć więcej?
Zadzwoń do nas i umów się na bezpłatną konsultację oraz wstępny pomiar
i wycenę inwestycji
500 425 246 lub 512 512 634

Tagi:
montaż okien
Polityka Cookies  | Copyright © 2012 - 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.    
Created by Patryk Kłoda pat15.net Patryk Kłoda - Strony www, serwery, domeny, Cieszyn, Ustroń, Skoczów, Wisła