Izolacja tarasu


Izolacja tarasu

Prawidłowe wykonanie uszczelnienia tarasu wymaga zastosowania odpowiednich, sprawdzonych materiałów oraz staranności prac wykonawczych. Użyte materiały muszą być odporne na niekorzystne warunki klimatyczne, duże różnice temperatur, obciążenie chemiczne a także obciążenie użytkowe.

W pierwszej kolejności musimy wyrównać płytę stropową (w przypadku występowania nierówności). Najlepszym materiałem do takich napraw jest zastosowanie zapraw PCC, które charakteryzują się niezwykle dużą wytrzymałością i przyczepnością do starego podłoża.

Na tak przygotowane podłoże układamy warstwę paroizolacji z folii PE sklejanej na złączach lub nanosimy elastyczną masę bitumiczną (bez rozpuszczalników). Na taką izolację układamy warstwę termoizolacji (twardy styropian nienasiąkliwy, lub styrodur) a następnie warstwę przekładkową z folii PE. Warstwa ta ma za zadanie rozdzielić beton od termoizolacji (warstwa poślizgowa) i zapobiec wnikaniu zaprawy miedzy płyty izolacji.

Bezpośrednio na folię układamy warstwę dociskową z betonu min. B-20 i grubości, co najmniej 5 cm oraz wykonujemy spadek 1 - 2 %. Beton możemy zbroić siatką lub włóknami polipropylenowymi, które zapobiegną powstawaniu rys skurczowych.

Na warstwę spadkową nanosimy materiał uszczelniający. W przypadku zastosowania izolacji mineralnej (zaprawy cementowo-polimerowej) w pierwszą warstwę wtapiamy taśmę uszczelniającą na dylatacjach, obróbkach blacharskich i wzdłuż cokołów. Po wyschnięciu pierwszej warstwy nanosimy kolejną.

Na warstwę izolacji możemy już przyklejać płytki za pomocą kleju o dużej elastyczności. Płytki kleimy nakładając klej zarówno na podłoże jak i na płytki, co zapobiega gromadzeniu się wody w pustych miejscach, która zamarzając zimą odrywa okładzinę. Odstępy miedzy płytkami muszą mieć min. 5 mm i zostać wypełnione fugami elastycznymi. Połączenie płytek z cokołem oraz obróbką blacharską należy wykonać za pomocą elastycznych uszczelniaczy poliuretanowych.
 
Chcesz wiedzieć więcej?
Zadzwoń do nas i umów się na bezpłatną konsultację oraz wstępny pomiar
i wycenę inwestycji
500 425 246 lub 512 512 634

Tagi:
izolacja tarasu
Polityka Cookies  | Copyright © 2012 - 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.    
Created by Patryk Kłoda pat15.net Patryk Kłoda - Strony www, serwery, domeny, Cieszyn, Ustroń, Skoczów, Wisła