Gładzie malowane


Gładzie malowane

Gładzie gipsowe, cementowe, wapienne, polimerowe służą do tego samego - do dekoracyjnego wyrównania ścian. Nie oznacza to jednak, że każdą z nich można zastosować w każdej sytuacji. Poza tym różni się sposób ich nanoszenia na ścianę. Niektórych gładzi nie trzeba też szlifować...

Gładzie gipsowe
Gładzie gipsowe produkuje się z bardzo drobno zmielonego naturalnego lub syntetycznego gipsu. Gładzie z gipsu naturalnego są bielsze i dłużej wiążą. Te z gipsu syntetycznego charakteryzują się zaś dużo większą wytrzymałością. Sprzedawane są w workach jako sucha mieszanka. Przed użyciem wymagają więc rozrobienia odpowiednią porcją wody. Są gładzie do nakładania jednowarstwowego i takie, które nakłada się kilkakrotnie, w mniej więcej 20-minutowych odstępach. Niektóre produkty nadają się do końcowego wygładzania na mokro, co znacznie skraca czas pracy i eliminuje szlifowanie na sucho – dokuczliwe ze względu na pylenie.
Uwaga! Gips powoduje korozję stali, więc stalowe elementy muszą być albo zabezpieczone przed rdzewieniem, albo odizolowane od gładzi.

Gładzie wapienne
Spoiwem gładzi wapiennej jest wapno. Pozwalają uzyskać warstwę nieprzekraczającą 5 mm grubości. Można je nanosić ręcznie lub maszynowo. Są paroprzepuszczalne i mają biały kolor.

Gładzie cementowe lub cementowo-wapienne
Spoiwem gładzi cementowych lub cementowo-wapiennych jest cement. To także suche mieszanki do rozrobienia wodą. Nie umożliwiają uzyskania aż tak gładkiej, a tym bardziej białej powierzchni jak gładzie gipsowe, ale mają większą wytrzymałość na wszelkie uszkodzenia. Nadają się również do pomieszczeń o dużej wilgotności powietrza, a nawet na zewnątrz budynków. Co równie istotne, nie trzeba ich szlifować, więc dom nie zostanie zapylony. Nakłada się je dwu- lub trójwarstwowo, zależnie od stanu podłoża. Są paroprzepuszczalne. Można je nanosić ręcznie lub maszynowo. Ich gru- bość po nałożeniu wynosi 1-3 mm.

Gładzie polimerowe
Gładzie polimerowe także mają postać suchych mieszanek do rozrobienia wodą, ale znajdziemy i takie, które są już gotowe do nakładania, zapakowane w plastikowe wiaderka. Od gładzi gipsowych i cementowych różnią się znacznie większą elastycznością. Warto je więc stosować na tak zwane podłoża trudne, czyli ściany, które ulegają niewielkim ruchom konstrukcyjnym, albo takie, które się nagrzewają. Są też odporne na wilgoć. Gładzie polimerowe wymagają jednak szlifowania, a więc pylenia nie da się uniknąć. Można je nanosić ręcznie lub maszynowo. Ich grubość po nałożeniu wynosi 1-3 mm.
 
Chcesz wiedzieć więcej?
Zadzwoń do nas i umów się na bezpłatną konsultację oraz wstępny pomiar
i wycenę inwestycji
500 425 246 lub 512 512 634

Tagi:
gładzie polimerowe gładzie cementowe gładzie gispowe gładzie malowane gładzie wapienne
Polityka Cookies  | Copyright © 2012 - 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.    
Created by Patryk Kłoda pat15.net Patryk Kłoda - Strony www, serwery, domeny, Cieszyn, Ustroń, Skoczów, Wisła